2021 Cairn i Halland
Cairn i Halland

 
| Startsida  |  Välkommen  |  Cairns4us  |  Aktuellt |   Bilder  | Tävlingar  |  Hallandsresa  | Cairnuppfödare   |  Medlemskap  |  Kontakt  |  Länkar |Gästboken |
 
Cairnuppfödare
 
 

Sflag5


35 länkar

För mer information klicka här


 


006_dokument Cairn uppfödareförteckning

Cairnkennlar i Sverige:

I Sverige har vi 54 st. fantastiska cairnterrier kennlar medan 4 st. av dem ligger i Halland. Se förteckning: Miketos, Halmstad/Hult; Nose Cone, Onsala/Björketorp; Residenset's Halmstad/Kvibille; och Tribuns, Falkenberg ...samtliga med "nya champions" i deras kullar.

Kennelnamn

 Ort

Tel/mobilnummer

Mail & hemsida

Ballyhoo
Ylwa Frizdorf

Bjuv

070 5805559

kennel@ballyhoo.se

Cairnstone's
Pillan Klebo

Siljansnäs

070 9402482

pillan@klebo.se
www.cairnstones.se

Callamore
Janina Pfalzer

Stockholm

070 7753999

callamorecairns@gmail.com
www.callamore.com

Capraibexs
Anne-Marie Tibblin

Älvsjö

070 9985357

annemariecapraibexs@gmail.com
capraibexs.skaffahund.se

Caroq's
Per Nilsson

Kristianstad

076 8028727

caroqs@outlook.com
www.caroqs.se

Carrottail's
Monica Johansson

Perstorp

073 9433743

kennel@carrottail.se
www.carrottail.se

Connewoo's
Lars Carlsson

Halstahammar

070-2136095

hicarlsson54@gmail.com
www.kennelconnewoos.se

Connewoo's
Helena Carlsson

Halstahammar

073-5013786

lena@kennelconnewoos.se
www.kennelconnewoos.se

Crumb's
Anette Palm

Götene

073 5034122

palmwest@hotmail.se

Danjous
Ann-Christin Larsson

Ytterby

070 8692681

danjou400@gmail.com
www.kennel-danjou.se

Goldclint's
Anna-Karin Tranehed

Sollentuna

070 8797355

info@goldclint.se
www.goldclint.se

Goldpenny's 
Susanne Dufva

Sorunda

070 8555911

susannedufva@hotmail.com
www.goldpennys.se

Hagahus
Birgitta Wellenius-Lindstrand

Flyinge

070 3816427

birgitta@hagahus.com
www.hagahus.com

Happy Dust Bunny
Gunilla Aaker-Ströberg

Linderöd

070 2376418

mixo10@hotmail.com
www.kennelhappydustbunny.nu

Heldina's
Monica&Bengt Lindberg

Falun

070 3340448 + 070 8996378

heldinas.lindgren@gamil.com

Hjohoo's
Elisabeth Theodorsson

Hjo

070 5312250

hjohoos@telia.com
www.hjohoos.com

Hjortronmyren's
Elisabeth Lind

Luleå

070 6042172

www.hjortronmyren.com

Holmtebo
Elisabeth Ljungstorp

Holmtebo

070 6012660

ljungstorp@yahoo.com
www.holmtebo.se

Jennéva's 
Eva Hamilton

Kållekärr , Tjörn

070 5940909

eva.e.hamilton45@gmail.com

Kamiliagården
Helen Forsberg

Trelleborg

070 2671833

tbg.helen@gmail.com
www.tbghelen.se

Kullehus
Agneta Larsson

Perstorp

070 5885970

kullehus@telia.com
www.kennelkullehus.se

Lancaru`z
Niclas Landberg

Årjäng

070 3284086

niclas@lancaruz.se

Laphroaig's
Kim Malm

Viskafors

0734 076565   033 136768

malm_kim@hotmail.com

Love For Cairn
Barbara Sundelin

Vendelsö

070 541 92 10

barbara.sundelin@gmail.com

Magnum-Opus
Linda Hjort af Ornäs

Rimbo

070 2446422

www.magnum-opus.se

Miketos
Lena Österström

Halmstad

073 3228295

lena@learnforthefuture.se
www.kennelmiketo.se

Mitodos
Maria Ljung

Alingsås

070 6457751

marfor1103@gmail.com
www.mitodoskennel.se

Nose Cone
Marie Ansas

Onsala

0733 261063

marie.ansas@gmail.com

Njoffeland
Margaretha ,Lars-G Hedström

Degerfors

070 5620246 + 070 2837994
0586-42902

njoff1@telia.com
www.njoffelands.se

Northgrove
Diana Holmberg

Jonstorp

070 2370800

holmbergdiana@gmail.com

Rasken's
Mats Lindborg, E.Nordstrand

Kungsör

022 721062 + 070 3729010

kennelrasken@tele2.se
www.kennelrasken.se

Residenset's
Ewa Lundén

Halmstad , Kvibille

073 6420223

ewa.lunden@gmail.com

Ringtorps
Marianne & Rune Åkesson

Ängelholm

073 0509096

ringtorps@gmail.com
www.ringtorps.se

River Deep's
Isa Thornberg

Udevalla

0522/18429   070 6918429

999@riverdeeps.com

River Deep's
Jan-Inge Johansson

Udevalla

070 5725782

999@riverdeeps.com

Skonfeldt's
Jessica Fernström

Norrköping

070 7277209

fernstroem@hotmail.com
www.skonfeldts.simplesite.com

Starglen
Mia Andersson

Eskilstuna

070 5375185

mia.starglen@telia.com
www.starglen.se

Starpepper's
Carina Pettersson

Hova

070 5290475

kent.pettersson@gmail.com
www.starpeppers.se

Starpepper's
Lena Gustavsson

Otterbäcken

070 3635996

lena.b.gustav5424@icloud.com
www.starpeppers.se

Stenrösets
Ulla Åhrberg-Renström

Strömstad

070 5521694

ulla.asa.stenroset@telia.com
www.kennelstenroset.se

Stenrösets
Åsa Massleberg

Strömstad

070 8987133

ulla.asa.stenroset@telia.com
www.kennelstenroset.se

Stoneglade's
Kerstin Wahlstrand

Grillby

070 7180105

www.stoneglades.se

Stubby Sox
Marina Johansson

Gävle

070 3991714   026 145538

www.stubbysox.se

Stångenäsets
Claes & Annika Johansson

Brastad

0523 14638
073 0266115 + 070 2619750

www.stangenasets.se

Tanliy's 
Margareta Åteg

Eskilstuna

073 5141610

tanliys@hotmal.com
www.tanliyskennel.se

Terriland's
Merja Rundgren

Kalix

070 2575159

terrilands@gmail.com

Tistelön's
Görel Sundbäck

Vallda

0736 522200

info@gorelsundbeck.se

Tom Trick's
Veronica Danielsson

Skutkär

070 8770710

www.tomtricks.se

Tribuns
Ewa Söderwall

Falkenberg

072 3892023

ewa.soderwall@gmail.com
www.tribuns.se

Tribuns
Louise Dufwa

Stockholm

072 2303689

lou.dufwa@gmail.com
www.tribuns.se

Trojkas
Elaine Lundberg

Arvidsjaur

073 2914404

trojkaskennel@hotmail.com

Wictory's
Inger Hansson

Segeltorp

070 303524

inger.hansson@valio.se
www.wictorys.se

Zoot
Greta W.Alexis

Luleå

070 6796170

greta.alexis@telia.com
www.zoot.webs.com

| Startsida  |  Välkommen  |  Cairns4us  |  Aktuellt |   Bilder  | Tävlingar  |  Hallandsresa  | Cairnuppfödare   |  Medlemskap  |  Kontakt  |  Länkar  |  Gästboken |

"Cairn i Halland"
Skapad: 2020-2021

Webmaster: info@cairnihalland.com